Firmowy bankiet w plenerze

25.06

2019

Firmowy bankiet w plenerze

Ładna i słoneczna pogoda za oknem może skłaniać do organizowania imprez na świeżym powietrzu. Także firmy decydują się na bankiety w plenerze. To czas na integrację, a także nierzadko czas na zastanowienie się nad obecną kondycją firmy. O czym trzeba pamiętać, by przyjęcie na świeżym powietrzu było udane?

Menu

Żadne przyjęcie nie może odbyć się bez smacznego jedzenia. To ono poprawi nastrój i pozwoli na świetną zabawę. Podczas sporządzania listy dań warto postawić na różnorodność. Chodzi o to, by osoby o różnych preferencjach żywieniowych też mogły najeść się do syta. Eventy w plenerze najczęściej odbywają się w formie bankietu angielskiego, czyli na stojąco. Dlatego trzeba zadbać o wygodną formę dań. Przekąski w stylu finger food z pewnością się sprawdzą. Ze słodkich rzeczy wyjątkową popularnością cieszą się ciastka francuskie czy nadziewane.

Nie można zapomnieć o napojach. W tym wypadku urozmaicenie także będzie tym, co zostanie docenione przez pracowników. Te można zamówić z hurtowni soków i napojów. Z pewnością wtedy otrzymamy ofertę przystępniejszej ceny.

Meble

Dla formy bankietu w stylu brytyjskim w zasadzie wystarczy zatroszczyć się tylko o stoły. Jeśli właściciele miejsca, w którym ma się odbyć przyjęcie, nie dysponują wystarczającą liczbą, można skorzystać z usług firm, które zajmują się wynajmem mebli cateringowych.

Dekoracje

Przestrzeń parku czy ogrodu już sama w sobie będzie dekoracją. Jednak warto zatroszczyć się o odpowiedni wygląd stołów. Z reguły bukiety z wazonami wystarczają. Firmy wynajmujące stoły często także proponują obrusy, które dodadzą całości elegancji, a przy okazji ochronią blaty stołów przed zarysowaniem.

Lokalizacja

Nad lokalizacją trzeba zastanowić się w pierwszej kolejności. W końcu nie każdy dysponuje ogródkiem, w którym mógłby pomieścić setkę osób. Często restauracje, a także hotele oferują możliwość zorganizowania imprezy w plenerze. Także ta kwestia nie będzie stanowiła większego problemu. Dla pewności trzeba zarezerwować wybrane miejsce odpowiednio wcześnie.