Pozytywny wpływ czekolady na organizm człowieka

23.05

2019

Pozytywny wpływ czekolady na organizm człowieka

Mamy pozytywną wiadomość dla wszystkich miłośników słodkości! Otóż wbrew powszechnej opinii o negatywnym wpływie słodyczy na funkcjonowanie organizmu i zdrowie człowieka, badacze z włoskiego Uniwersytetu L’Aquila odkryli, że jedna z ich przedstawicielek ma wiele drogocennych właściwości. Jest nie tylko pyszna, poprawia nam humor i szybko dodaje energii, ale także stymuluje pracę naszego mózgu. Jej nieograniczona dostępność różnorodnych kształtów oraz smaków czyni ją najpopularniejszą ze wszystkich słodkich umilaczy. Chodzi o wspomnianą w tytule czekoladę, szczególnie gorzką.

Korzyści dla mózgu – dlaczego?

Przeprowadzono eksperyment, podczas którego badani spożywali czekoladę przez określony czas. Następnie zbadano rezultaty tego postępowania, które były różne ze względu na zróżnicowany wiek badanych. U osób starszych było to polepszenie się pamięci, koncentracji i płynności wypowiadania się. U osób zdrowych natomiast zaobserwowano znaczną poprawę funkcji poznawczych, nabywania nowej wiedzy, a także wysuwania wniosków. Ponadto, zauważalnie wzrosła ich szybkość czytania. Co dokładnie odpowiada za takie zmiany? Zdecydowanie obecność flawanoli, zawartych w kakao. To one poprawiają ukrwienie mózgu, które przy demencji starczej jest najbardziej naruszone. Dodatkowo flawanole we współpracy z polifenolami, czyli przeciwutleniaczami i żelazem potrafią przynieść naprawdę zbawienne skutki.

Co jeszcze?

Po spożyciu czekolady spada aktywność płytek krwi, co powoduje zmniejszenie tendencji ich zlepiania się i tworzenia zakrzepów, w związku z czym zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.  Ścianki naczyń krwionośnych uelastyczniają się, co neutralizuje działanie tzw. Złego cholesterolu. W 100 gr masy kakaowej znajduje się aż 300 mg magnezu, co podnosi poziom serotoniny we krwi, dodaje wigoru, a także korzystnie wpływa na system nerwowy.

Nie można zapominać, że wszystko szkodzi, jeśli przyjmowane jest w niestosownych ilościach.

Ci z Państwa, którzy są zainteresowani hurtownią, która oferuje sprzedaż czekolady, zapraszamy do asortymentu sklepu internetowego Niemirka.