Istnieje wiele parametrów, które świadczą o wysokiej jakości kawy – kwaskowatość, goryczka, konsystencja, posmak i wyważenie. To one w głównej mierze decydują o tym, czy pierwszy wypity łyk tego napoju będzie satysfakcjonujący. Jednakże na nic będą ziarna najlepszego standardu, jeśli będziemy parzyć je niedbale. W tym artykule pokażemy Ci, że nie musisz być właścicielem drogiego ekspresu, by raczyć się świetną kawą. Zapraszamy do lektury!
Zastanawiałeś się może kiedyś, w jaki sposób ludzkość wpadła na to, by wprowadzić do swojego menu wyroby dowartościowujące słodki smak? Jeśli tak, to będzie okazja, by nieco zagłębić się w ten temat. W dzisiejszym artykule kilka zdań o początkach cukiernictwa. Zapraszamy do lektury!

Co kryje się w roślinnej kuchni?

Posted by
Weganizm jako fanaberia współczesnych milenialsów? Jadłospis ekscentryków? Niepełnowartościowe i nudne menu? Wcale nie! Kuchnia roślinna towarzyszy nam od wielu lat, jest źródłem zdrowia, a także skarbnicą smaków. Przekonaj się jak za sprawą naturalnych składników wyczarować smakowite desery. Poznaj zasady diety wegańskiej!
Na świecie jest wielu smakoszów czekolady. Uwielbiają ją pod każdą postacią – płynną, stałą, jako dodatek czy przekąska. Ich podniebienie potrafi znaleźć delikatne nuty i odmienne refleksy smaku. Teraz mogą ogłosić swoje święto – oprócz gorzkiej, białej i mlecznej na scenie pojawił się zupełnie nowy typ – czekolada rubinowa. Czym jest? Jak się ją pozyskuje? Z czym mogłaby najlepiej smakować? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Skąd wzięły się ciasteczka?

Posted by
Wszyscy kochamy ciastka. Kruche, wilgotne, z kremem czy bez, z czekoladą, bakaliami lub suszonymi owocami. Możliwości są nieskończone, a w książkach i internecie znajdziemy setki przepisów z całego świata. Dziś to tak popularna słodka przekąska, często przegryzana do kawy lub herbaty. Jednak skąd właściwie wzięły się ciasteczka i dlaczego są tak popularne?
Showing 1 to 5 of 12 (1 Pages)