Skąd wzięły się ciasteczka?

Posted by
Wszyscy kochamy ciastka. Kruche, wilgotne, z kremem czy bez, z czekoladą, bakaliami lub suszonymi owocami. Możliwości są nieskończone, a w książkach i internecie znajdziemy setki przepisów z całego świata. Dziś to tak popularna słodka przekąska, często przegryzana do kawy lub herbaty. Jednak skąd właściwie wzięły się ciasteczka i dlaczego są tak popularne?
Uwielbiasz smak truskawek, śliwek i wiśni? Nie chcesz, by nadchodząca jesień pozbawiła Cię ich obecności? Pomyśl więc o zrobieniu przetworów! Dzięki nim nawet w mroźne wieczory grudnia będziesz mógł posmarować grzankę przepysznymi powidłami. Dziś parę słów o tym, jak zabrać się do robienia weków.
Czy zastanawiałeś się może kiedyś, dlaczego nie nazywamy muffiny po prostu babeczką? Chociaż wielu mogłoby się wydawać, że to tylko nazewniczy trend, mający zwabić rzesze klientów spragnionych nowości, to nie jest to prawda. Różnice między babeczką a muffinką są znaczne i nie zawierają się jedynie w źródłosłowie.
Ile razy zdarzyło Ci się zachwycić słodkim smakiem kwiatów? Ile razy żywa barwa płatków zachęciła Cię, byś podszedł nieco bliżej? Ile razy przebiegło Ci przez myśl „Ciekawe jak to smakuje”? W dzisiejszym artykule podamy Ci na tacy kilka odmian kwiatów, które z powodzeniem możesz dołączyć do swojego menu. Zapraszamy!

Cukiernicze podróże

Posted by
Dziś zabierzemy Was w cukierniczą podróż po zakątkach świata. Jeśli jesteś kulinarnym globtroterem, to ten wpis odkryje przed Tobą pełne wyśmienitego smaku punkty na mapie. Dowiedz się, co króluje wśród deserów na poszczególnych kontynentach. Zapraszamy do lektury!
Showing 1 to 5 of 8 (1 Pages)