Zastanawiałeś się może kiedyś, jakie to jeszcze specjały wymyślono w dziedzinie deserów? Jakie nietypowe smaki mogą stanowić oryginalną słodycz? W dzisiejszym artykule przemierzymy kontynenty w poszukiwaniu osobliwych smaków. Zapraszamy do lektury!
Stoły polskiej szlachty najczęściej uginały się pod ciężarem potraw i trunków. Oprócz dań można było na nich dostrzec i zasmakować wyjątkowych deserów. Czym delektowała się nadwiślańska arystokracja, zanim wszyscy zaczęli zachwycać się babeczkami i wafelkami? O tym w dzisiejszym artykule.

A Ty jak parzysz kawę?

Posted by
Chyba nikt nie wyobraża sobie dnia bez kubka aromatycznej kawy. Każdy z nas ma swój ulubiony smak, a także sposób parzenia. Nie istnieje jedna metoda, a każdy kraj może pochwalić się osobną procedurą.

Masa krówkowa – zbiór wiedzy

Posted by
Bardzo słodkie nadzienie o brązowozłotym kolorze, które tak uwielbiamy we wszystkich wypiekach, nazywane jest masą krówkową. Zastanawiasz się z czego powstaje? A może interesuje cię historia tego przysmaku? Dowiedz się czym jest wspomniana maska krówkowa oraz jak można wykorzystać ją w cukiernictwie lub własnym domu.

Słodycze z Najntisów

Posted by
Podwórkowe perypetie, a wśród nich gimnastyka na trzepaku, budowanie bazy z rzeczy, które znalazło się obok, przetarte dżinsy, poruszanie się w takt muzyki Nirvany czy Pearl Jam, płynącej z walkmana – tym są dla nas lata 90. Jednak tym, co wspominamy najbardziej, co w naszej pamięci zapisało się nie tylko jako obraz, ale także smak, są słodycze lat przedmilenijnych. Uwielbiamy o nich mówić i wracać do beztroskiego czasu dzieciństwa.
Showing 1 to 5 of 26 (1 Pages)